Co ma wspólnego Twoje dzieciństwo i pieniądze (lub ich brak)…

Co ma wspólnego Twoje dzieciństwo i pieniądze (lub ich brak)…

Parę lat temu kiedy pracowałam nad tematem przepływu pieniędzy, padło pytanie o pierwsze pieniądze, które w życiu zarobiłam a dokładniej co z tymi pieniędzmi się stało? W moim przypadku pierwsze pieniądze, które w życiu zarobiłam dostałam za czerwony pasek, w czwartej klasie podstawówki. Za swoje pierwsze w życiu zarobione pieniądze, kupiłam wazon dla mojej mamy. W tamtym czasie narzekała ona, że nie ma w domu wazonu na kwiaty. Jako dziecko chciałam uszczęśliwić moją mamę i kupiłam jej wazon, który wydawał mi się być najpiękniejszym wazonem, który może otrzymać. Zaraz po tym, jak odebrałam pieniądze od Pani sekretarki w szkole, udałam się na bazar i po naradach z Panią ekspedientką, zakupiłam prezent dla mojej mamy. Pamiętam jak czekałam na nią w domu, aż wróci z pracy i nie mogłam się doczekać kiedy jej go wręczę. Moja mama wróciła do domu, popatrzyła na wazon i powiedziała coś w stylu „O Jezu a czemu taki duży, trzeba było jakiś mniejszy kupić, nie taki…”. Poczułam wtedy bardzo mocno jej rozczarowanie tym prezentem, moim wyborem, moim zachowaniem, moją postawą. Potem, wiele razy kiedy otrzymywała kwiaty, znowu narzekała, że nie ma w co ich włożyć i że ten wazon, który kupiłam „do niczego się nie nadaje”. Aż do dnia, w którym kot chodząc po parapecie zrzucił wazon, który potłukł się na drobne części i wtedy usłyszałam, że „żadna strata i tak się do niczego nie nadawał”.

Co zakodowała moja podświadomość na podstawie tych doświadczeń? Podejmuję złe decyzje, źle zarządzam moimi pieniędzmi, źle wydaje moje pieniądze, rozczarowuję ludzi decyzjami, które podejmuję. Nie dziwi więc fakt, że w dorosłym życiu decyzje, które dotyczyły kwestii finansowych zazwyczaj były nietrafione. Wybierałam niekorzystne dla mnie rozwiązania, takie na których traciłam pieniądze, zamiast je pomnożyć, oddawałam innym odpowiedzialność za moje pieniądze- doradcom, partnerowi, słuchałam tego co doradzali mi inni i zupełnie nie słuchałam swojej intuicji.

Kiedy postanowiłam zrobić porządek z moimi finansami skorzystałam z porady coacha, oglądałam mnóstwo tutoriali na YouTube, kupowałam różnego rodzaju poradniki, jednak nic nie dawało trwałej zmiany. Za każdym razem, po jakimś czasie wracałam do swoich starych nawyków.

Zmiana przyszła kiedy w końcu uświadomiłam sobie, jakie są moje przekonania na temat pieniędzy i moich umiejętności zarządzania nimi.

Zachęcam Cię teraz do zadania sobie pytania: Co się stało z pierwszymi pieniędzmi, które zarobiłaś? Może przychodzi Ci na myśl jakaś sytuacja z dzieciństwa związana z pieniędzmi? Z pewnością samo odkrycie Twoich destrukcyjnych przekonań nie sprawi, że z dnia na dzień staniesz się bogata. Taka zmiana wymaga czasu, jednak aby zacząć żyć w bogactwie konieczne jest w pierwsze kolejności usunięcie przeszkód, które tkwią w Twojej podświadomości. To ona tworzy 98% twoich doświadczeń. W trakcie sesji PSYCH-K możemy wgrać przekonania, które będą wspierały Cię w życiu w obfitości, w bogactwie i w luksusie. Jeśli jesteś gotowa na zmianę, zadzwoń, napisz lub zarezerwuj termin konsultacji 😊

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *