Czemu się smucisz, złościsz albo boisz? Wpis o emocjach...

Czemu się smucisz, złościsz albo boisz? Wpis o emocjach...

Czy zastanawiałaś się kiedyś czemu czasem czujesz złość, gdy ktoś zachowuje się w jakiś konkretny sposób? Czemu czujesz smutek z powodu tego co widzisz albo tego co ktoś zrobił czy Ci powiedział? Zwłaszcza wtedy gdy jest to obca osoba, którą spotykasz przypadkiem gdzieś w sklepie czy na ulicy?

Jak to jest, że ten obcy człowiek potrafi czasem poruszyć ogromne pokłady złości i wkurwić Cię tak jak nikt do tej pory? Jak to jest, że potrafisz wylać tonę łez z powodu rozjechanego kota na ulicy, z powodu piosenki, którą usłyszałaś w radio lub z powodu wzruszającej sceny w filmie?

Czemu tak się dzieje, że reagujesz w taki sposób? Czemu Ci wszyscy ludzie nie dadzą Ci żyć w spokoju?

Dzieje się tak dlatego, że ten człowiek którego spotkałaś na swojej drodze, jedynie wyzwolił to co było w Tobie już dawno temu. Pociągnął za zawleczkę od granatu, który był w Tobie zanim tę osobę spotkałaś. Wiem, że wydaje Ci się, że ten facet, który potrącił Cię w sklepie wózkiem jest po prostu zwykłym chamem i prostakiem ale wierz mi lub nie, przyciągnęłaś go sobie Ty sama. To jakich ludzi spotykasz na swojej drodze i jak oni zachowują się względem Ciebie zależy tylko i wyłącznie od tego co nosisz w sobie. Ten rozjechany kot na drodze, który wywołał nagłe poruszenie serca żeby usunąć jego zwłoki z drogi wywołał u Ciebie smutek dlatego, że ten smutek był w Twoim sercu już od dawna. Na długo wcześniej zanim to się wydarzyło. Najczęściej ten smutek, złość, żal jest w Twoim sercu od bardzo, bardzo dawna. Od czasów kiedy byłaś małą dziewczynką. Wtedy poczułaś te emocje po raz pierwszy. Jednak wtedy były one zbyt silne abyś mogła poczuć je w pełni więc Twój umysł odciął Cię od nich abyś mogła przetrwać. Te emocje nie zniknęły, one nadal są w Tobie. Przypominają Ci o sobie i o swoim istnieniu, w tych wszystkich chwilach w których czujesz smutek, złość czy lęk. Faktem jest, że ktoś zachował się w taki czy inny sposób ale twoja rekcja i twoje emocje w odpowiedzi na to co się dzieje, to efekt tego co masz w sobie. Im bardziej zagłębisz się w te emocje, dasz je sobie poczuć, skonfrontujesz się z nimi, przepracujesz je, wtedy na Twojej drodze przestaną pojawiać się ludzie, którzy będą te emocje w Tobie wywoływać.Jeśli widzisz u siebie takie sytuacje, jeśli na Twojej drodze stają ludzie, zdarzają się sytuacje, które wywołują u Ciebie trudne emocje takie jak lęk, złość czy smutek zachęcam Cię do skorzystania z sesji PSYCH-K. Pokażę Ci jak możesz te emocje przetransformować abyś mogła poczuć spokój i radość. Wtedy zaczniesz przyciągać sobie takich ludzi i takie sytuacje, w których będziesz mogła poczuć tę radość i spokój jeszcze mocniej i wyraźniej aby móc odkrywać i doświadczać coraz to inne ich odsłony i wymiary. Jeśli jesteś gotowa na zmianę, spróbuj i zobacz co PSYCH-K może zrobić dla Ciebie 😊.

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *