Jak możesz programować umysł swojego dziecka - super łatwo i skutecznie!

Jak możesz programować umysł swojego dziecka - super łatwo i skutecznie!

Najprostszy sposób na programowanie umysłu dziecka, darmowy i dostępny dla każdego, nawet totalnego żółtodzioba.

Czy wiesz, że istnieje bardzo prosty sposób na wgranie Twojemu dziecku pozytywnych przekonań? Nie potrzebne Ci są do tego żadne kursy, nie musisz się w tym szkolić. Umysł najłatwiej programuje się kiedy mózg pracuje w częstotliwości theta. Mózg dzieci do 6-7 roku pracuje głównie w tej częstotliwości. Fale theta sprzyjają pracy na poziomie podświadomym, łatwiejszym przyswajaniem nowych informacji i uczeniem się. Jedyne o czym trzeba pamiętać to trzy rzeczy:

1. Przekonania

Sformułuj je w następujący sposób:

– w drugiej osobie, czas teraźniejszy, krótkie, znaczące emocjonalnie i sformułowane pozytywnie.

Przykład: Jesteś bezpieczny zawsze i wszędzie; Mama Cię kocha i zawsze nad Tobą czuwa, Czujesz spokój zawsze i wszędzie; Jesteś piękna; Jesteś mądra, Jesteś pewny siebie, Jesteś wyjątkowy; Jesteś kochana za to jaka jesteś, Jesteś miłością, Jesteś ważny i warty wszystkiego co najlepsze; Jesteś zdolny; Jesteś utalentowany; Wszystko Ci sprzyja; Jesteś urodzony pod szczęśliwą gwiazdą.

2. Czas

Powtarzaj powyższe zdania swojemu dziecku jak najczęściej.

Zadziałasz na zasadzie nawyku, który tworzymy po powtórzeniu danej czynności tysiąc razy. Tak samo programujemy w dzieciach przekonania- Jesteś do niczego, Jeny ale z Ciebie niezdara, Jesteś niegrzeczny; Zawsze coś zepsujesz…

Od Ciebie zależy jak programujesz swoje dziecko. A teraz szczerze przed samym sobą powiedz co najczęściej słyszy od Ciebie Twoje dziecko. Nie zależy mi na tym żeby rozpocząć po tym samobiczowanie a raczej żeby skłonić Cię do refleksji.

3. Możesz wykorzystać turbo przyspieszenie w programowaniu:

Kiedy kładziesz dziecko do snu uważnie obserwuj jak zasypia, w którymś momencie zauważysz jak oddech się spłyca a rytm serca uspokaja. Czasem możesz zauważyć przez niedomknięte powieki ruchy źrenic- to znak że fale mózgowe pracują w rytmie theta. Teraz jest właśnie moment na turbo przyspieszenie: szeptem (tak, żeby nie wybudzić dziecka ze snu) powtarzaj pozytywne przekonania. Jeśli dziecko ma akurat z czymś problem- jest nieśmiałe czy zalęknione, czegoś się boi – owadów, potworów, jest niejadkiem, ma trudność w opanowaniu czegoś, lęk przed wodą, przed zasypianiem samemu. Stwórz takie przekonania, które będą wspierały wyjście z tego problemu.

WAŻNE INFO

Pamiętaj, że żyjemy w świecie dualnym, czyli współistnienia przeciwstawnych sił: doba to noc i dzień, moneta to orzeł i reszka, ludzie to przyjaciele i wrogowie. Aby przyspieszyć manifestację w rzeczywistości trzeba pamiętać o ważnym aspekcie chcenia. Czasem jak czegoś bardzo chcemy to jednocześnie tworzymy ogromne napięcie związane z tym chceniem- może się ono objawiać częstym sprawdzaniem czy to już się zadziewa. To napięcie, które w nas się tworzy generuje ogromny opór, który uniemożliwia zamanifestowanie się tego czego chcemy w rzeczywistości. Najprostszym przykładem będą tu pary starające się o dziecko, pominę tu samo określenie “starające się”, które samo w sobie generuje opór przed posiadaniem potomstwa, ktoś kto mówi o sobie, że się o coś stara- chce się starać a nie tak naprawdę coś mieć. Z tego powodu lepiej jest mówić, że chcemy powiększyć rodzinę. Często kobieta zachodzi w ciąże w momencie kiedy para odpuszcza staranie się. To co trzeba zrobić to “chcieć w niechceniu” czyli myśleć o tym co ma się wydarzyć jednak jednocześnie odpuścić tę napięciową stronę chcenia- czyli ciągłe myślenie, sprawdzanie, zastanawianie się jak to przyspieszyć. Energia podąża za uwagą, jeśli będziesz skupiać się na tym czego nie masz, przyciągniesz sobie jeszcze większy brak.

Rozpocznij więc szeptać swojemu dziecku pozytywne przekonania ale jednocześnie porzuć oczekiwanie, powiedz sobie że jesteś w procesie zmiany i zaufaj, że zamanifestują się one we właściwym sobie czasie.

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *